Markalar Arşivi


Sürdürülebilir Moda markaları var mıdır? Geçiciliğe bel bağlayan moda endüstrisi için sürdürülebilirlik kavramından söz edilebilir mi? Markaların üzerine düşen ve yapmak zorunda oldukları görevler nelerdir, bunların ne kadarını yapıyor, hangileri için yalan söylüyorlar?

Sürdürülebilir moda, tekstil endüstrisinin çevresel etkisini azaltma ve sosyal faydasını arttırma amacı taşır.  Bu amaca ulaşmak, kabuk değiştirmiş yeni bir tüketim anlayışı veya göstermelik küçük adımlarla değil, moda tedarik zincirindeki her basamağın titizlikle incelendiği, üretim ve tüketimin bilinçli olarak yavaşlatıldığı köklü değişimlerle mümkün olabilir. Bunun için öncelikle hızlı modanın (fast-fashion) gezegenimiz ve tekstil işçileri tarafından ödenen gerçek bedelinin farkına varmak, tedarik zincirindeki kilit noktaları keşfetmek ve bunlara yenilikçi çözümler üretmek gereklidir.

Sürdürülebilir Moda Markaları hakkındaki yazılarımızla, ekolojik ve etik yönden daha duyarlı seçimler yapmak isteyenler için doğru ve güvenilir bir bilgi kaynağı olmayı amaçlıyoruz.

Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.