The True Cost – Sürdürülebilir Yaşam Film Festivali

2

Sabancı Vakfı’nın CNNTürk’le işbirliği içinde gerçekleştirdiği Fark Yaratanlar programının yeni sezonu başladı. İlk konukları, 2012’den beri her sene takip edip, mutlaka 2-3 film izlediğim Sürdürülebilir Yaşam Film Festivali oldu. Bu festivalin benim hayatımdaki yeri çok büyük; çünkü kariyerime yeni bir yön vermem ve Yeşil Yama’nın doğuşu; bu festivalde izlediğim “The True Cost” (Gerçek Bedel) filmi ile başladı.

Sürdürülebilir Yaşam Film Festivali ve The True Cost filminin hayatıma olan etkisini ben de programa katılarak, “Festival İzleyicisi” olarak anlattım. Videoda benim konuştuğum bölümü aldım ancak ilmeci başa alarak tamamını da izleyebilirsiniz. İyi seyirler!

  • Cemre Ruban

    Merhaba.Ben Marmara Üniversitesi Tekstil Mühendisliği 1.sınıf ögrencisiyim. Bölüme başlamadan önce Tekstilin bu kadar büyük ve insan için çok önemli bir sektör olduğunu fark etmemiştim.Şu anda yeni yeni keşfediyorum.Tesadüfen yesilyama ile karşılaştım ve incelemeye başladım. The true cost filmini izledim ve filmin sonunda bende sizin gibi kendimi sorgularken buldum.Artık daha çok araştırıyorum; sürdürülebilir modayı ,fast fashion’ın etkilerini insanlara anlatmayı amaç edindim.Benim gibi bu yolun başında olan insanlara ışık tuttuğunuz için teşekkürler.Zevkle takip ediyor ve paylaşıyorum yazılarınızı:)

    • Bu farkındalığı, geleceğin Tekstil Mühendisleri’nde görmek çok heyecan verici! Çoğu insan alışveriş kararlarının nelere yol açabileceğini bilmiyor bu nedenle konu hakkında bilgi sahibi sizin gibi insanların yönlendirmeleri çok değerli. Güzel sözleriniz için çok teşekkürler!

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial
Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.